CZ CZ Tabanca Tüfek Türkiye


Sektörel Bilgilendirme

Silah Ruhsatı Hakkında

Silah Ruhsatı İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenlere Emniyet Genel Müdürlüğü Sayfasından erişebilirsiniz www.egm.gov.tr ↗Silah Seçme Klavuzu

Sayın Müşterilerimiz,
Ceska Zbrojovka Tabancalarına göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.
Tabancalarımız arasında seçim yapmak oldukça kolaydır:

1) Dünya Atış Şampiyonlarının Tabancasından alarak 12’den vurmak istiyorsanız, o halde tabancanız: CZ SHADOW veya CZ TACTICAL SPORT tipi müsabaka tabancası olmalıdır. Bunların ağırlıkları 1250 gr üzerindedir.
2) Bu tabancamızın fiatı yüksek geliyor ise, veya ağır buluyorsanız, ancak 9mm Kalibrede en çok Güvenilen ve Kullanılan Çelik Tabancayı istiyorsanız, o halde tabancanız: CZ 75 B (9mm Parabellum)
3) Tabancanız daha hafif olsun istiyorsanız: a) CZ P-07 veya CZ P-09 (Horozlu) - b) CZ P-10C (Horozsuz)
4) Ben en güçlü tabancayı alacağım diyorsanız ve .45 kalibre tercih ediyorsanız, o halde tabancanız: CZ 97 B (.45 AUTO)
5) Ben en ucuz fişekle bol ve sportif atış yaparım diye düşünüyorsanız, o halde tabancanız: CZ 75 KADET (22 LR)

CESKA ZBROJOVKA SİLAHINIZIN HAYIRLI VE İSABETLİ ATIŞLARA VESİLE OLMASINI DİLERİZ.İthal Tabanca ve Silah Alımı

İthal Av Tüfeği (yiv-setli) Nasıl Satın Alınır?
Yivli ithal av tüfeği satın almak isteyen kişinin yivli av tüfeği satınalma belgesi almış olduğu varsayılmaktadır. Bilindiği gibi ithal yiv-setli av tüfeği satış yetkisi yurdumuzda sadece Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK silah satış bölümüne aittir.
Satınalma belgesi sahibi kişi belgesi ve kimliği ile birlikte Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK silah satış bölümüne şahsen müracaat ederek satınalma işlemlerini başlatır ve ücretini ABD$ karşılığı TL(Merkez Bankası Döviz Satış) ve/veya kredi kartı(tek çekim) ile ödeyerek imza karşılığı tüfeğini alabilir.

CZ firması tüfek alımı esnasında müşterilerine şu hizmetleri sunabilmektedir:
• Satın alınması düşünülen CZ modelinin o gün için Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK silah satış bölümünde mevcut olup olmadığının tesbit edilerek talep yapan kişiye bildirilmesi.
• CZ müşterisinin tüfek satın almak üzere Ankara’ya geleceği gün MKEK’da satış imkanı olup olmadığının tesbit edilerek kendisine bildirilmesi(resmi tatil, sayım günü...vs.nedenlerle bazı iş günlerinde de MKEK’da satış yapılamamaktadır).
• CZ tüfek ile ilgili her türlü sorunlarını iletebileceği yetkili/lerin adres ve telefonlarının takdimi ve CZ Teknik Servisinin ziyaret edilerek tanıtılması.

Bu işlemler için lütfen bizlere müracaat ediniz.

İthal Tabanca Nasıl Satın Alınır?
İthal tabanca satın almak isteyen kişinin tabanca satınalma belgesi almış olduğu varsayılmaktadır. Bilindiği gibi ithal tabanca satış yetkisi yurdumuzda sadece Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK-Silah Satış bölümüne aittir. Satınalma Belgesi sahibi kişi belgesi ve kimliği ile birlikte Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK silah satış bölümüne şahsen müracaat etmek zorundadır. Tabanca almak isteyen kişi Üst Düzey Bürokrat (Genel Müdür ve üstü), Vali, Kaymakam, Milletvekili, Savcı, Hakim, Subay, Astsubay, Polis gibi bir kamu görevlisi ise, yine kendisi gibi bir kamu görevlisine vekalet vermek suretiyle MKEK-Ankara’dan kendi adına tabanca aldırabilir. Bu gibi görevliler haricindeki kişiler Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK silah satış bölümünde işlemlerini başlatarak ve ücretini ABD$ karşılığı TL (Merkez Bankası Döviz Satış) ve/veya kredi kartı(tek çekim) ile ödeyerek imza karşılığı tabancalarını alabilirler.Bu sırada hakları olan fişekleri de satın alabilme ve/veya MKEK-Tandoğan’da bulunan atış poligonunda almış oldukları tabancayı deneme hakları da mevcuttur.Aynı gün MKEK poligonunda yapılacak denemede herhangi bir sorun çıkması durumunda tabancayı değiştirme hakları da mevcuttur. Aksi halde satılmış olan tabancanın iadesi/değiştirilmesi mümkün değildir.

CZ firması tabanca alımı esnasında müşterilerine şu hizmetleri sunabilmektedir:
• Satın alınması düşünülen CZ modelinin o gün için Ankara-Tandoğan’da bulunan MKEK silah satış bölümünde mevcut olup olmadığının tesbit edilerek talep yapan kişiye bildirilmesi.
• CZ müşterisinin tabanca satın almak üzere Ankara’ya geleceği gün MKEK’da tabanca satış imkanı olup olmadığının tesbit edilerek kendisine bildirilmesi(resmi tatil, sayım günü...vs.nedenlerle bazı iş günlerinde MKEK’da satış yapılamamaktadır).
• CZ tabancaları ile ilgili her türlü sorunlarını iletebileceği yetkili/lerin adres ve telefonlarının takdimi ve CZ Teknik Servisinin ziyaret edilerek tanıtılması.

Bu işlemler için lütfen bizlere müracaat ediniz.Tabanca Seçimi

Tabanca edinmeye karar vermiş bireylerin, alacakları silahın özelliklerini öğrenmeleri ve bu silahın kişisel amaçlarına ne derece uygun olduğunun cevabını verebilmeleri, bilinçli silah sahibi olmaya atılmış ilk adımdır.
Tabancanızı alırken aşağıda önerilen şekilde seçmenizin sizin menfaatinize uygun olacağını düşünmekte ve önermekteyiz:

1. Tabancanızı hangi maksatla, nerede ve ne şekilde kullanmak, bulundurmak ve/veya taşımak arzusunda olduğunuzu çok iyi tanımlayınız.

2. Maksadınıza uygun kalibre tabancaları belirleyiniz (fişek fiatlarını da göz önünde bulundurarak). En yaygın olarak kullanılan kalibre (9mm Luger)dir. (.22 LR) kalibre fişekler daha ucuz olmakla birlikte daha küçük ve biraz daha güçsüzdür. (.45 AUTO) çok güçlü ve büyük olmakla birlikte fişek bedeli yüksektir. (6.35mm) ise oldukca küçük ve kısa mesafe-şahsi müdafaa amaçlıdır).

3. Almak istediğiniz tabanca tipinin ebat, fişek kapasitesi, renk ve ağırlığı konusundaki ihtiyaçlarınızı belirleyiniz (Yurdumuzda satılmakta olan tabancaların fişek kapasiteleri Devletimiz tarafından 19 adetle sınırlandırılmıştır). Daha uzun ömürlü ve sağlam bir tabanca arzu ediyorsanız çelik gövdeli olanları tercih ediniz. Ancak, çelik gövdeliler daha ağırdır.

4. Değişik marka tabancalardan tespitlerinize uygun olan modelleri belirleyiniz ve fiat/kalite mukayesesi yapınız. Ucuz tabanca almak isterseniz yerli ürünleri tercih ediniz. Yabancı menşeli meşhur marka tabancalar genelde yerli tabancalara nazaran daha güvenilir, albeni/şekilli, hassas ve uzun ömürlü olmalarına rağmen daha pahalıdırlar.

5. Yabancı bir marka tabanca almaya karar verdiyseniz, yedek parçasının bulunabilirliğine dikkat ediniz. CZ Firması Tabancalarına 10 yıl yedek parça tedarik etme garantisini vermektedir (Ülkemizdeki mevcut mevzuat çerçevesinde orijinal tabanca yedek parçaları MKEK kanalıyla ithal edilebilmektedir).

6. Yukarıda ana hatlarıyla verilmiş hususları ve kendinizce önemli olan diğer hususları da (tetik mekanizması, gez-arpacık tipleri, emniyet özellikleri...vs) göz önünde bulundurarak yapacağınız kalite/fiat analizi neticesinde en uygun bulduğunuz tabancayı seçiniz. Bu seçimi yaparken sinemalarda, gazetelerde vd. medyada görmüş ve izlemiş olduğunuz bazı yanıltıcı yayınlardan etkilenmeyiniz; aksi halde satın almış olduğunuz tabancanın pek de ihtiyacınıza cevap vermediğini görebilirsiniz.

7. Son olarak almaya karar verdiğiniz tabancanın uygun olup olmadığını mutlaka uzun yıllardır tabanca kullanmış olan tecrübeli kimselere (polis, asker...gibi) danışınız ve fikirlerini değerlendirerek kararınızı veriniz.

CZ Tabancaları değişik kalibre, ebat, renk ve modelleriyle her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek şekilde ve uzun yıllar boyu kullanmak üzere tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bu nedenlerle CZ Tabancalarını tercih etmenizi diler, gerektiğinde seçim hususunda tarafımızdan da görüş alınmasını öneririz.